Na sprzedaż zabudowana nieruchomość w woj. łódzkim

Obiekt na sprzedaż
  • Typ nieruchomości: Komercyjny
  • Powierzchnia : 1 790 m2
  • Typ transakcji : sprzedaż
  • Lokalizacja : Rogóźno
  • Rok budowy : 1979
  • Numer oferty : REM-O412464
  • Powierzchnia działki : 9 100 m2
  • Cena za m2 : 553.07 PLN

Na sprzedaż zabudowana nieruchomość w skład której wchodzą następujące budynki: produkcyjny - hala (ferma drobiu z ponad 40 letnią tradycją), magazynowo - garażowy, biurowy oraz dom mieszkalny, o łącznej powierzchni budynków 1790 m2, posadowione na działce o powierzchni 9100 m2. Nieruchomość położona w miejscowości Rogóźno, województwo łódzkie, powiat łaski, gmina Widawa. Usytuowana jest bezpośrednie przy asfaltowej drodze wojewódzkiej nr 481 (DW481), która stanowi część trasy łączącej Łódź z Wieluniem.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Widawa (Uchwała nr XXVI/169/09 z dnia 10.03.2009 r. oraz Uchwała zmieniająca nr XXXVII/232/17 z dnia 06.03.2017 r.) oznaczona symbolem 12P (tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów) oraz w niewielkiej części KS1 (tereny parkingów i obsługi komunikacji).

1. BUDYNEK MIESZKALNY:
Budynek mieszkalny połączony z budynkiem produkcyjnym, parterowy z możliwością zagospodarowania poddasza (strop drewniany), o powierzchni ok. 300 m2 (w tym ok. 80 m2 pomieszczenia gospodarcze), wybudowany w 1979 roku, murowany (cegła biała), nieotynkowany, ściany ocieplone kanałowo pianką, dach pokryty blachą (w 2015 roku był czyszczony, odtłuszczony i dwukrotnie malowany), okna PCV (wymienione w 2004 roku), drzwi wejściowe stalowe (wymienione w 2016 roku). W salonie, przedpokoju, kuchni i łazience na podłodze znajduje się terakota, a w sypialniach panele.
Składa się z następujących pomieszczeń:
- wiatrołap
- przedpokój
- kuchnia z podpiwniczoną spiżarnią (meble w zabudowie z 2002 roku, lodówko - zamrażalka, zmywarka, płyta gazowo - elektryczna, piekarnik elektryczny, mikrofalówka, okap podłączony do komina)
- salon
- trzy sypialnie
- łazienka z prysznicem
- WC
oraz oddzielna część mieszkalna składająca się z:
- przedpokój
- sypialnia
- łazienka z WC i prysznicem
- garderoba
oraz część gospodarcza składająca się z:
- suszarnia
- kotłownia
- pomieszczenia gospodarcze

Media:
- CO lokalne (piec miałowy)
- CW (ogrzewana piecem miałowym lub poprzez solary słoneczne lub elektrycznie)
- Prąd
- Gaz (butla)
- Woda miejska oraz z własnego ujęcia (studnia głębinowa)
- Siła
- Kanalizacja (ekologiczna oczyszczalnia ścieków)
- Klimatyzacja (w salonie)
- Internet kablowy Orange
- CATV Cyfrowy Polsat


2. BUDYNEK PRODUKCYJNY - HALA (obecnie wykorzystywany jako KURNIK):
Budynek produkcyjny połączony z budynkiem mieszkalnym, parterowy, o powierzchni ok. 1200 m2 (w tym ok. 200 m2 pomieszczenia gospodarcze), wybudowany w 1979 roku, murowany (pustak, płyty betonowe). Wysokość pomieszczeń ok. 3,80 m. W części gospodarczej znajduje się również łazienka z WC, prysznicem i umywalką.

Media:
- Prąd
- Siła
- Woda lokalna (studnia głębinowa)
- Kanalizacja (szambo - niezależne)
- Ciepła woda lokalna (ogrzewana piecem miałowym lub poprzez solary słoneczne)
- CO lokalne (dwa piece na miał)
- Wentylacja ścienna
- Instalacje chłodzące (zraszacze na całej hali)

Urządzenia znajdujące się w hali mają ok. 20 lat i cały czas są użytkowane. Są w bardzo dobrym stanie, gdyż na bieżąco są serwisowane i prawidłowo eksploatowane. Są to urządzenia do produkcji drobiu (działy specjalne produkcji rolnej - drób rzeźny):
- kompletna linia pojenia
- kompletna linia zadawania paszy
- urządzenia typu 1x kosz zasypowy, z którego pobierana jest pasza
- przenośnik ślimakowy do przenoszenia paszy
W ciągu roku produkowanych jest ok. 120.000 szt. kurczaków, a w jednym cyklu ok. 20.000 szt. Cykl produkcji trwa 6 tygodni i 2 tygodnie przerwy.


3. BUDYNEK MAGAZYNOWO - GARAŻOWY:
Budynek magazynowo - garażowy, wolnostojący, parterowy (w części garażowej), piętrowy (w części magazynowej), o powierzchni ok. 220 m2, wybudowany w 1979 roku, murowany (cegła biała, ocieplenie kanałowe), dach pokryty blachą trapezową. W części garażowej znajdują się 4 garaże, w jednym z garaży znajduje się kanał samochodowy. W części magazynowej natomiast znajduje się WC z umywalką.

Media:
- Prąd
- Siła
- Woda lokalna (studnia głębinowa)
- Kanalizacja (szambo - niezależne)
- Ciepła woda lokalna (bojler elektryczny)
- CO lokalne (piec miałowy)


4. BUDYNEK BIUROWY:
Budynek biurowy, wolnostojący, parterowy, o powierzchni ok. 70 m2, wybudowany w 2004 roku, murowany (pustak), ocieplony styropianem i pokryty tynkiem, okna PCV, dach pokryty gontem, dwa wejścia do budynku. Wysokość pomieszczeń ok. 2,80 m. W budynku znajduje się WC i umywalka.

Media:
- Prąd
- Siła
- Woda lokalna (studnia głębinowa)
- Kanalizacja (szambo - niezależne)
- Ciepła woda lokalna (elektryczny podgrzewacz wody)
- CO lokalne (piec miałowy)
- Alarm


OPIS DZIAŁKI:
Działka ma bardzo atrakcyjne położenie, bezpośrednio przy asfaltowej drodze wojewódzkiej nr 481 (DW481), która stanowi część trasy łączącej Łódź z Wieluniem. Do domu mieszkalnego prowadzi aleja z drzew brzozowych. Podjazd do nieruchomości jest utwardzony, a pozostała część działki obsadzona trawą oraz drzewami liściastymi i iglastymi. Posiada dużo miejsca parkingowego i plac manewrowy, dlatego też doskonale nadaje się do prowadzenia działalności gospodarczej np. usługowej, produkcyjnej, handlowej. Działka jest ogrodzona, od frontu znajduje się automatyczna brama wjazdowa rozsuwana na jedną stronę.

W cenie nieruchomości pozostaje:
- zabudowa kuchenna + sprzęt AGD
- pełne wyposażenie salonu za wyjątkiem sprzętu audiowizualnego i zabytkowego zegara ściennego
- pełne wyposażenie sypialni

Podatek od nieruchomości wynosi 860 zł rocznie.


Zapraszam do kontaktu.