Na sprzedaż urokliwy pensjonat do remontu

Hotel/Pensjonat na sprzedaż
  • Typ nieruchomości: Komercyjny
  • Powierzchnia : 445 m2
  • Typ transakcji : sprzedaż
  • Lokalizacja : Ciechocinek , dr. Jana Szmurły
  • Rok budowy : 1929
  • Numer oferty : REM-O130120
  • Powierzchnia działki : 996 m2
  • Cena za m2 : 1101.12 PLN

Na sprzedaż stylowy pensjonat w Ciechocinku z dużym potencjałem. Budynek przeznaczony do generalnego remontu.
Zbudowany z czerwonej cegły utrzymany jest w miejscowym charakterze. Obiekt znajduje się w dzielnicy uzdrowiskowej w pobliżu pięknego Parku Sosnowego. Nie podlega konserwatorowi zabytków.

Powierzchnia użytkowa budynku składającego się z 3 kondygnacji to 445 m2.
Parter :
- duża sala główna
- 1 pokój
- toaleta
- 2 pomieszczenia gospodarcze
1 Piętro :
- 4 pokoje
- hol
- łazienka
2 Piętro :
- 4 pokoje
- hol
- łazienka
Do wszystkich pokoi doprowadzona jest instalacja wod -kan.

Opis miejscowości :
Ciechocinek jest miastem o charakterze uzdrowiskowym. W mieście praktycznie nie ma przemysłu, znajdują się tu m.in. szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, prewentorium, ośrodki wypoczynkowe (wczasowo-turystyczne), zakłady przyrodolecznicze, pijalnia wód mineralnych, hotele, restauracje, warzelnia soli. Część uzdrowiskowa bogata jest w zieleń parków, skwerów, kwietników i dywanów kwiatowych. Co roku przyjeżdża tutaj kilkadziesiąt tysięcy kuracjuszy i turystów. Podstawą rozwoju są wody lecznicze: chlorkowo-sodowe, bromkowe, jodkowe, żelaziste, borowe, które pochodzą z licznych na tym terenie źródeł solankowych. Leczy się tutaj choroby narządów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, kobiece, układu oddechowego, nerwowego i krążenia. W tym celu stosuje się wiele zabiegów m.in. kąpiele solankowe, jodobromowe, siarkowe, zawijania borowinowe, balneoterapie (fizykoterapia, inhalacja, irygacja, klimatoterapia, kuracja pitna), gimnastykę i masaże.
Dzięki bogactwu naturalnemu Ciechocinek stał się jedną z bardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce i Europie. Obecnie w mieście znajduje się kilkanaście zakładów lecznictwa uzdrowiskowego.