Na sprzedaż działka gruntu, woj. łódzkie blisko A2

Działka (Usługowo-mieszkaniowa) na sprzedaż
  • Typ nieruchomości: Działka
  • Powierzchnia : 19 772 m2
  • Typ transakcji : sprzedaż
  • Lokalizacja : Dąbrówka Wielka , Dąbrowska
  • Numer oferty : REM-O478339
  • Cena za m2 : 59.93 PLN

Na sprzedaż działka inwestycyjna o powierzchni 19 772 m², położona w miejscowości Dąbrówka Wielka w gminie Zgierz (woj. łódzkie) w pobliżu autostrady A2 (odległość ok. 1,5 km do wjazdu SPO Zgierz) w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej nr 702. 

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla terenu wsi Dąbrówka Wielka w gminie Zgierz (Uchwała nr XXI/196/04 z dnia 30 czerwca 2004 roku) działka znajduje się na terenach zabudowy usługowej o charakterze lokalnym, oznaczona symbolem 1UL z przeznaczeniem podstawowym pod zabudowę usługową o charakterze usług nieuciążliwych powszechnie dostępnych, głównie w zakresie handlu i gastronomii, kultury, oświaty, sportu i rekreacji z funkcją mieszkaniową jako uzupełniającą.

MEDIA:
- prąd w ulicy
- woda w ulicy
- gaz w ulicy
- linia telefoniczna w ulicy

Działka położona jest bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 702, dojazd do działki od strony ul. Głównej - asfaltowa droga powiatowa, w której znajdują się w/w media.

LOKALIZACJA:
Gmina Zgierz jest jedną z największych gmin polskich i największą w województwie łódzkim. To przede wszystkim doskonała lokalizacja dla rozwoju współczesnego biznesu. Lokalna społeczność o dużym potencjale zapewnia konkurencyjne warunki rynkowe, a otwarta polityka władz samorządowych zapewnia wsparcie na każdym etapie inwestycji. Położenie gminy Zgierz w centralnej Polsce, bliskość aglomeracji łódzkiej oraz przebieg i krzyżowanie się na terenie gminy dróg o znaczeniu międzynarodowym i krajowym stwarzają korzystne warunki dla inwestowania. Duże znaczenie dla przyszłych inwestorów ma zlokalizowanie na terenie gminy dwóch zjazdów z autostrady A2, tzw. węzeł „Zgierz” i węzeł „Piątek” oraz bliskość skrzyżowania autostrad A1 i A2 pod Strykowem (ok. 22 km od węzła „Zgierz”). Jest to jednocześnie przecięcie jednych z najważniejszych w Europie korytarzy transportowych - bliskość największych gospodarek UE (przede wszystkim Niemiec) oraz łatwy dostęp do rynków położonych za wschodnią granicą UE są szczególnie ważne dla inwestorów, którzy otwierają swoje zakłady z myślą o eksporcie. W gminie Zgierz znajduje się około 400 hektarów terenów przeznaczonych pod inwestycje (w tym tereny zabudowy usługowej to około 180 ha).
Atrakcyjność inwestycyjna gminy Zgierz to przede wszystkim dynamiczny rozwój gospodarczy, młodzi i dobrze wykształceni pracownicy oraz konkurencyjne koszty pracy, bliskość akademickich ośrodków naukowych i badawczych wpływająca na wykwalifikowanie kadry i wzrost innowacyjności oraz coraz nowocześniejsza infrastruktura kolejowa i lotnicza (kolejowy terminal kontenerowy z regularnym połączeniem m.in. do Chin).